radio tomi predvajalnik

t 2 logoSlovenija se sooča z novim primerom nezakonitih postopkov in finančne neodgovornosti s strani Slovenskega državnega holdinga (SDH). Predlog za pričetek stečajnega postopka proti T-2, kljub jasnim izsledkom sodnih odločb in forenzične preiskave, kaže na nerazumnost SDH v škodo T-2 in tudi države.

V SDH so se iz neznanih razlogov odločili za neutemeljeno in nedovoljeno dejanje, ki spominja na njihovo preteklo nezakonito prakso v primeru T-2. Informacijo o vloženem predlogu za stečaj je T-2 pridobil od novinarjev še preden je bil uradno vročen.

Kljub tekočim izvršilnim postopkom in jasnim sodnim odločbam, ki zahtevajo unovčitev zavarovanj, je SDH ravnal v nasprotju s pravnomočnimi sodnimi odločbami ter sprožil nov stečajni postopek, ki zavestno postavlja pod vprašaj osnovne principe pravne države z namenom oškodovanja T-2.

Predlog za stečaj T-2 je bil podan brez pravne podlage in temelji na neresničnih podatkih, kar kaže na izrazito nestrokovnost in škodljivost ravnanja SDH. Podobni postopki v preteklosti so že bili spoznani za nezakonite s strani Ustavnega sodišča, kar je prineslo občutno škodo tako podjetju kot tudi državi.
Kljub dejstvu, da SDH zoper T-2 že vodi 2 izvršilna postopka v katerih še ni prišlo do unovčitve zavarovanj in v katerih sodišče odloča ali je SDH sploh pravočasno sprožil postopek izterjave, je ta vložil nov predlog za stečaj, v katerem sam priznava, da višina obveznosti T-2 sploh ni znana.

Presenetljivo je, da je SDH vložil predlog za stečaj kljub odločitvam Ustavnega sodišča RS, ki jasno navajajo, da je SDH dolžan unovčiti zavarovanja pred nadaljevanjem kateregakoli postopka izterjave. Poleg tega je bil predlog za stečaj vložen kljub forenzični preiskavi podjetja Ernst & Young, ki dokazuje, da T-2 dejansko ni prejel sredstev v višini 45 mio EUR po sporni Kreditni pogodbi.

Neutemeljen in nezakonit predlog za pričetek stečajnega postopka bo T-2 ovrgel s pravnimi argumenti. Ta predlog za stečaj temelji na enakih izhodiščih kot prejšnji stečajni predlogi med leti 2014-2017, ki jih je Ustavno sodišče že prepoznalo kot nezakonite in v posledici katerih je T-2 utrpel škodo v višini 54 mio EUR, ki jo sedaj v sodnem postopku zahteva od Republike Slovenije.

Shrani
Uporabniške nastavitve piškotkov
Uporabljamo piškotke, da vam zagotovimo najboljšo izkušnjo na naši spletni strani. Če zavrnete uporabo piškotkov, ta spletna stran morda ne bo delovala po pričakovanjih.
Dovoli vse
Zavrni vse
Analitični
Orodja, ki se uporabljajo za analizo podatkov za merjenje učinkovitosti spletnega mesta in razumevanje njegovega delovanja.
Google Analytics
Sprejmi
Zavrni
Unknown
Unknown
Sprejmi
Zavrni