Na Operativno komunikacijski center Policijske uprave Celje smo v zadnjih 24. urah prejeli 238 klicev občanov. 65 klicev je bilo interventnih.
20 interventnih klicev je bilo s področja kriminalitete, 1 s področja mejnih zadev in tujcev, 42 s področja prometne varnosti in 10 s področja javnega reda in miru.
Prometna varnost
Včeraj smo obravnavali 1 prometno nesrečo s hudimi poškodbami, 3 z lažjimi in 14 prometnih nesreč z materialno škodo.
Prometno nesrečo s hudimi poškodbami smo obravnavali na relaciji Topolovo – Lesično, kjer je voznik osebnega vozila zaradi vožnje z neprilagojeno hitrostjo zapeljal čez križišče in trčil v brežino ob vozišču. V trčenju se je huje poškodoval sopotnik. Povzročitelja bomo kazensko ovadili zaradi suma storitve kaznivega dejanja povzročitev prometne nesreče iz malomarnosti.
Javni red in mir
Zaradi kršitev javnega reda in miru smo ukrepali trikrat.
Kriminaliteta
Včeraj smo obravnavali vloma v dve stanovanjski hiši in sicer v Celju in v Arnačah.
V Celju smo vlom v stanovanjsko hišo obravnavali na Kraigherjevi ulici. Storilec, ki je v hišo vlomil skozi vrata garaže, ni ničesar ukradel.
V Arnačah je storilec vlomil skoti okno. Ukradel je dva kosa orožja.
V Šoštanju je neznani storilec iz odklenjenega kombiniranega vozila ukradel dve motorni žagi in udarno kladivo.
S terase gostinskega lokala na Polzeli je neznani storilec ukradel dva večja senčnika.
Lepo, mirno in varno sredo želimo iz Policijske uprave Celje.
Milena Trbulin
predstavnica za odnose z javnostmi
Policijska uprava Celje

