Gorenjski operativno komunikacijski center je na številko 113 v zadnjih 24 urah sprejel 184 klicev. Za posredovanje v interventnih dogodkih jih je bilo 68:
- trije s področja kriminalitete, od tega eden o vlomu v leseno lopo;
- 27 s področja prometne varnosti, od tega dva o prometni nesreči s telesnimi poškodbami in devet o prometni nesreči z materialno škodo;
- 25 s področja javnega reda in miru, od tega 15 o kršitvi na javnem kraju in eden o kršitvi v zasebnem prostoru;
- pet o dogodkih, od tega eden o padcu osebe in dva o pomoči v gorah.
Vlom v lopo
Škofjeloški policisti so bili včeraj nekaj čez 8. uro obveščeni o vlomu v leseno lopo ob počitniški hiši, na območju občine Škofja Loka. Storilec je v daljšem časovnem obdobju pristopil do lope, skozi okno nasilno vstopil v notranjost in si prilastil motokultivator. Policisti zbirajo obvestila o dejanju in bodo obveščali pristojno državno tožilstvo.
Javni red in mir:
Kranjski policisti so bili včeraj okoli 19. ure obveščeni o kršitvi javnega reda in miru na eni izmed javnih prireditev na območju občine Kranj. Po podatkih s katerimi razpolagamo se je 39-letni državljan Francije na javni prireditvi nedostojno vedel do drugih udeležencev in ni upošteval ukrepov varnostnikov zasebne varnostne službe, ki so opravljali naloge na javni prireditvi. Policisti zoper 39-letnega moškega vodijo prekrškovni postopek.
Kranjski policisti so bili danes nekaj pred 1. uro obveščeni kršitvi javnega reda in miru na območju občine Cerklje na Gorenjskem. Po podatkih s katerimi razpolagamo je bilo v sporu in pretepu udeleženih več oseb. Med njimi naj bi bila ena oseba lahko telesno poškodovana. Pomoč na kraju je poškodovanemu nudilo zdravstveno osebje. Ob prihodu policistov na kraj določenih udeležencev ni bilo več na kraju, prav tako kršitev ni več trajala. Policisti o kršitvi javnega reda in miru intenzivno zbirajo obvestila o vseh udeležencih in okoliščinah dogodka in bodo po vseh zbranih obvestilih izvedli ustrezne prekrškovne ali predkazenske postopke.
Gore:
Posadka za reševanje v gorah GRZS z Brnika, v kateri je tudi gorski policist, je včeraj nekaj po 18. uri nudila pomoč 64-letni plezalki. Po podatkih s katerimi razpolagamo ji je med plezanjem v Dolgi nemški smeri v Severni steni Triglava, v nogo priletel kamen, zaradi česar sama ni mogla sestopiti. Bila je lahko telesno poškodovana. Uporabljala je ustrezno opremo. S helikopterjem Letalske policijske enote je bila prepeljana v SB Jesenice. Policisti bodo dogodek ustrezno dokumentirali.
Posadka za reševanje v gorah GRZS z Brnika, v kateri je tudi gorski policist, je včeraj nekaj pred 19. uro nudila pomoč 59-letnemu pohodniku, ki si je pri sestopu v bližini pastirske koče Prgerca poškodoval koleno. Bil je primerno obut. S helikopterjem Letalske policijske enote je bil prepeljan v SB Jesenice. Policisti bodo dogodek ustrezno dokumentirali.
Roland Brajič
predstavnik za odnose z javnostmi
Policijska uprava Kranj

