Gorenjski operativno komunikacijski center je na številko 113 v zadnjih 24 urah sprejel 127 klicev. Za posredovanje v interventnih dogodkih jih je bilo 40:
- 13 s področja kriminalitete, od tega dva o poskusu vloma v avtomobil na območju Podlubnika in pod Joštom, eden o tatvini motornega kolesa, dva o tatvini v trgovini, eden o tatvini registrskih tablic, eden o ponarejenem bankovcu za 100€, eden o spletni goljufiji;
- 16 s področja prometne varnosti, od tega 10 o prometni nesreči z materialno škodo, policisti so pridržali enega voznika;
- šest s področja javnega reda in miru, od tega trije o kršitvi na javnem kraju in eden o kršitvi v zasebnem prostoru;
- štirje o dogodkih, od tega eden o dimniškem požaru, eden o povoženi divjadi in eden o nesreči pri delu.
Tatvina avtomobila:
Kranjski policisti so bili danes ponoči obveščeni o tatvini avtomobila, znamke Renault, tip grand scenic, reg. št. KRBJ-807, srebrne barve, letnik 2020, ki je bil parkiran v podzemni garaži na območju Kranja. Storilec je lastnika z dejanjem oškodoval za okoli 15 tisoč evrov. Policisti o dejanju zbirajo obvestila in bodo obveščali pristojno državno tožilstvo.
Hujši prometni prekršek:
Tržiški policisti so imeli včeraj nekaj pred 11. uro na območju Tržiča v postopku 67-letnega voznika, ki je avtomobil vozil pod vplivom alkohola (0,87 mg/l). Policisti so mu odredili pridržanje do 12 ur. Z obdolžilnim predlogom bo predlagan v nadaljnji postopek k pristojnemu okrajnemu sodišču.
Roland Brajič
predstavnik za odnose z javnostmi
Policijska uprava Kranj

