V preteklih 24 urah je ljubljanski operativno komunikacijski center prejel 476 klicev, 147 za posredovanje v interventnih dogodkih. Od tega se jih je 32 nanašalo na kriminaliteto, 47 na javni red in mir, ter 40 na prometno varnost.
Policisti so med drugim na področju kriminalitete obravnavali 6 tatvin, 6 vlomov (v štirih primerih je ostalo pri poskusu) in 4 primere poškodovanja tuje stvari. Prav tako so posredovali v primeru nasilja v družini, kjer so kršitelju odvzeli prostost in zbirajo obvestila zaradi suma kaznivega dejanja.
Pri prometni varnosti so obravnavali 17 prometnih nesreč z materialno škodo in nesrečo z lahkimi telesnimi poškodbami.
Glede javnega reda in miru so intervenirali 3 krat na javnem kraju (ena oseba je bila pridržana) in 2 krat v zasebnem prostoru.
Med opravljanjem nalog varovanja državne meje niso zaznali nedovoljenih prehodov državne meje.
Vlomi:
V Mengšu je bilo vlomljeno v hišo, od koder je neznani storilec odtujil denar. Lastnika je oškodoval za okoli 600 evrov.
Na Viču je neznani storilec vlomil v klet in odtujil moško kolo, sup in motorno žago. Lastnika je oškodoval za okoli 1.000 evrov.
Prometne nesreče:
Včeraj, okoli 22. ure se je na Masarykovi cesti v Ljubljani zgodila prometna nesreča, v kateri je bil samoudeležen kolesar, ki je zaradi neprilagojene hitrosti padel in se lažje telesno poškodoval. Policisti vodijo prekrškovni postopek.
Tomaž Tomaževic
predstavnik za odnose z javnostmi
Policijska uprava Ljubljana

