Mariborski operativno komunikacijski center je med 5. uro včeraj in 5. uro danes, prejel 174 klicev, med temi 82 interventnih, oz. takšnih, da je bilo potrebno posredovanje Policije.
V opisanem času smo obravnavali tudi:
- 17 kaznivih dejanj,
- 14 prometnih nesreč I. kategorije,
- 1 prometno nesrečo II. kategorije,
- 2 vozili sta bili zaseženi voznikoma,
- 9 prijav kršitev javnega reda in miru, od tega 5 v zasebnem prostoru.
Prometna varnost
Na območju Morja v okolici Maribora so policisti v okviru nadzora cestnega prometa ustavili voznika osebnega avtomobila, odrejen mu je bil preizkus alkoholiziranosti, ki ga je odklonil, kljub izrečeni prepovedi nadaljnje vožnje je voznik tedaj s kraja zapeljal proti policistoma. Po nekaj časa je bil ponovno ustavljen. Vozilo mu je bilo zaseženo, zaradi več različnih kršitev cestno-prometnih predpisov sledi obdolžilni predlog. Policisti obravnavajo tudi sum storitve kaznivega dejanja preprečitve uradnega dejanja ali maščevanja uradni osebi.
Na območju Šentilja smo obravnavali voznika, ki je vozil pod vplivom alkohola (0,38 mg/l alkohola) in brez veljavnega vozniškega dovoljenja, vozilo mu je bilo zaseženo, sledi obdolžilni predlog.
Anita Kovačič
predstavnica za odnose z javnostmi
Policijska uprava Maribor

