Mariborski operativno komunikacijski center je med 5. uro včeraj in 5. uro danes, prejel 224 klicev, med temi 101 interventnih oz. takšnih, da je bilo potrebno posredovanje Policije.
V opisanem času smo obravnavali tudi:
- 18 kaznivih dejanj,
- 9 prometnih nesreč I. kategorije,
- 4 prometne nesreče II. kategorije,
- 1 prometno nesrečo III. kategorije,
- 1 vozilo je bilo zaseženo vozniku,
- 8 prijav kršitev javnega reda in miru, od tega 5 v zasebnih prostorih.
Obravnavani tujci
Na območju PU Maribor smo obravnavali več državljanov Maroka - dva v Mariboru, enega na območju Podlehnika, enega na območju Zg. Hajdine ter dva na območju Šentilja, v Mariboru pa še štiri državljane Sirije. Vsi so podali (ponovne) namere po mednarodni zaščiti.
Kriminaliteta
Na območju Tabora v Mariboru je bilo vlomljeno v osebni avtomobil, in odtujena torbica lastnice, ki je bila z dejanjem oškodovana za približno 900 eur.
Prometna varnost
Na avtocesti A1 smo obravnavali voznika tovornega vozila, sicer madžarskega državljana, pri katerem je bilo ugotovljeno, da vozi pod vplivom alkohola (0,93 mg/l alkohola). Včeraj je bil z obdolžilnim predlogom priveden pred pristojno sodišče. Predpisana globa za naveden prekršek znaša 1.200 eur in stranska sankcija 18 kazenskih točk.
Na območju Moškanjcev smo obravnavali prometno nesrečo III. kategorije. Voznik mopeda je, po doslej znanih informacijah, med izogibanjem trčenju z voznikom osebnega avtomobila padel po tleh, pri tem se je huje poškodoval, odpeljan je bil v bolnišnico. Policisti še zbirajo obvestila zaradi suma storitve kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu (324. čl. KZ-1).
Anita Kovačič Čelofiga
predstavnica za odnose z javnostmi
Policijska uprava Maribor