Mariborski operativno komunikacijski center je med 5. uro včeraj in 5. uro danes, prejel 164 klicev, med temi 61 interventnih oz. takšnih, da je bilo potrebno posredovanje Policije.
V opisanem času smo obravnavali tudi:
- 4 kazniva dejanja,
- 10 prometnih nesreč I. kategorije,
- 4 primere povoženja divjadi in
- 13 prijav kršitev javnega reda in miru, od tega 4 v zasebnem prostoru.
Na avtocesti prekoračil hitrost in prejel globo
Policisti Postaje prometne policije Maribor so včeraj, 27. aprila 2025, nekaj minut pred 12.15 uro, na počivališču Grabonoš obravnavali državljana Madžarske, ki je na avtocesti z osebnim vozilom prekoračil najvišjo dovoljeno hitrost vožnje, in sicer je vozil 185 km/h. Vozniku je bila izrečena globa.
Kršil javni red in bil pridržan
Mariborski operativno komunikacijski center je danes ponoči, nekaj minut pred 4. uro, prejel klic stanovalca stanovanjskega bloka na območju Policijske postaje Maribor I, v katerem je naznanil vpitje in razbijanje moškega. Policisti so na kraju izsledili 25-letnega kršitelja, ki je pod vplivom alkohola kršil javni red in ni upošteval ukazov policistov oz. s kršitvijo ni prenehal, zato so policisti bili primorani uporabiti telesno silo ter sredstva za vklepanje in vezanje. Prav tako so kršitelju odredili pridržanje do streznitve ter mu izdali plačilni nalog zaradi več kršitev Zakona o varstvu javnega in miru (ZJRM-1).
Matej Harb, mag.
višji samostojni policijski inšpektor
Policijska uprava Maribor