radio tomi predvajalnik

V drugi polovici aprila 2026 smo poročali, da so policisti Policijske postaje za izravnalne ukrepe Nova Gorica skupaj z novogoriškimi kriminalisti v okviru hišne preiskave pri osumljencu na območju Solkana (Mestna občina Nova Gorica) zasegli večjo količino prepovedanih drog in večje število elektronskih naprav za uparjanje oz. elektronskih cigaret (526 vape naprav). V omenjenih elektronskih napravah za uparjanje je bila kasneje ugotovljena prisotnost psihoaktivne snovi THC (tetrahidrokanabinol), ki je opredeljena kot prepovedana droga, kar kaže na možnost prisotnosti neustrezno označenih ali nevarnih snovi v tovrstnih izdelkih. Uporaba takšnih izdelkov lahko povzroči tudi neželene učinke, ki so zdravju škodljivi.

Policija ponovno opozarja občane na previdnost pri uporabi elektronskih cigaret (t. i. vape naprav), zlasti tistih neznanega izvora ali nepreverjene sestave. Na trgu se pojavljajo izdelki, katerih sestava ni vedno jasno označena ali preverjena, zato uporabniki ne morejo zanesljivo vedeti, katere snovi vsebujejo. Elektronske cigarete so sicer razširjene, vendar kakovost in poreklo izdelkov nista vedno ustrezno zagotovljena. Nekateri lahko vsebujejo tudi snovi, ki niso ustrezno deklarirane ali ne izpolnjujejo varnostnih standardov in so lahko tudi škodljive zdravju. Zakonodaja na tem področju sicer določa številne omejitve glede prodaje in razširjanja določenih izdelkov.

Policisti bodo tudi v prihodnje izvajali aktivnosti za odkrivanje morebitnih kršitev ter pri tem sodelovali z drugimi pristojnimi institucijami na področju preventive in varovanja javnega zdravja. Pomembno vlogo pri preventivi imajo tudi starši, šole in širša skupnost, predvsem skozi pogovor z mladimi in pravočasno prepoznavanje tveganih ravnanj ter pri opolnomočenju varovalnih dejavnikov.

Občane pozivamo, da morebitne primere prodaje ali razširjanja sumljivih oziroma nepreverjenih izdelkov prijavijo policiji na najbližji policijski postaji, na interventno številko 113 ali na anonimni telefon policije 080 1200. S skupnim sodelovanjem lahko prispevamo k varnejšemu okolju in večji ozaveščenosti.

vape 1

vape 2

vape 3

vape 4

vape 5

vape 6

vape 7

vape 8

(Foto: PPIU Nova Gorica)

Dean Božnik
predstavnik za odnose z javnostmi
Policijska uprava Nova Gorica

web klinika

QR-Code dieser Seite

Uporabniške nastavitve piškotkov
Uporabljamo piškotke, da vam zagotovimo najboljšo izkušnjo na naši spletni strani. Če zavrnete uporabo piškotkov, ta spletna stran morda ne bo delovala po pričakovanjih.
Dovoli vse
Zavrni vse
Preberi več
Analitični
Orodja, ki se uporabljajo za analizo podatkov za merjenje učinkovitosti spletnega mesta in razumevanje njegovega delovanja.
Google Analytics
Sprejmi
Zavrni
Unknown
Unknown
Sprejmi
Zavrni
Shrani